Nägin hiljuti ühte TikToki, mis soovitas neurospicydel inimestel kasutada lehte nimega www.goblin.tools, mis aitab igapäevatoimetustega. Sellel toredal lehel on olemas ka äpp, mille saab telefoni tõmmata. Veebileht on iseenesest tasuta kasutamiseks, aga äpi puhul on ühekordne makse .99 senti. Kuna ma ise eelistan äpipõhiselt oma elu elada, siis ostsin ära ja tõmbasin alla. Misasi see siis täpsemalt on? Toon siin postituses välja põhilised funktsioonid ja siis saad Sa ise otsustada, kas see on seda raha ja salvestusruumi väärt. Mainin ka ära, et tegemist on valdavalt inglise keelse lehega. Ma eesti keeles korra proovisin, aga siis paneb ta veits villast.
Alguses tervitab Sind lehel selline avakuva:
Lehte saab ka soovi korral tumedaks teha - nn dark mode peale panna paremal nurgas olevale kuu tähisele klikkides.
Mulle juba meeldib see lähenemine "breaking things down so you don't" 😂 Aus ja vajalik. Põhimõtteliselt siia saad kirjutada erinevad tegevused, mis pead meeles pidama ja/või ära tegema. Tekib selline checklist asjadest, mille saad linnukusega ära märkida, kui tehtud:
Lisaks on iga tegevuse juures paremal pool väike võlukepikese märk, mis peale vajutades teeb leht iga tegevuse nö tükkideks ja omakorda eraldi checklistiks.
Näiteks avasin enda jaoks kõige raskema tegevuse - toa koristamise. Goblin.tools teeb selle tüütu tegevuse kergesti läbitavaks ja käega katsutavateks tegevusteks, et ei tekiks sellist overwhelmed tunnet. Nt hakkab ta pihta nii - korja üles laiali olevad asjad, pane asjad oma kohale, pühi tolm mööblilt, riiulitelt, aknalaudadelt jne. Hakkad nii jupp haaval minema ja BOOM ongi tuba korras. Pluss see serotoniinilaks peale iga linnukese tegemist 😌.
Seal ülevalpool saab ära ka märkida, kui spicy Sa parasjagu oled, ehk kui tükkideks ta selle tegevuse võtma peab:
Mida vähem spicy täna oled, seda vähemaks saab skaalat tõmmata ja kui täna on ikka eriti pekkis päev, siis saab selle ka maksimumi tõmmata ja tuleb pikk nimekiri tillukestest tegevustest, mida päeva jooksul teha saad, et oma eesmärki täita 🔥. Sorry väljenduse eest, aga see on üli banger asi lihtsalt. Vahest lihtsalt no ei suuda, nii overwhelmed on olla, et see kodu koristamine on nii suur ja raske ettevõtmine, aga sellega saad teha väikseid tegevusi vastavalt jaksule, et lõpuks ikkagi kodu korda saada.
Siis on Goblin.toolsil veel selline äge funktsioon, nagu viisakate lausete formuleerimine. Nimeks on seal tal "Formalizer" Seda on küll inglise keeles võibolla natuke nadi teha, aga vajadusel tuleb google translate appi.
Ja neid valikuid on seal mitmeid. Soovid sa oma juttu professionaalsemaks või hoopis sarkastilisemaks teha? Kõike saab. Valik tuleb teha seal keskel olevast rippmenüüst.
Maei saa see tekst seal tuli nii äge 😂😂. Otsetõlge lausele "palun jäta mind rahule" sarkastilisena on järgmine: "Oh, palun, ärge mingil juhul jätke mind rahule! Ma lihtsalt armastan pidevat seltskonda ja lõputut pealetükkimist, nii et jätke julgelt tähelepanuta minu palve saada rahu. Kes vajab isiklikku ruumi või hetke üksiolemist? Mina kindlasti mitte! Nii et palun pommitage mind oma kohalolekuga ja tungige igasse minu ärkveloleku hetke. Mis võiks olla meeldivam kui see, et keegi hingab mulle pidevalt kuklasse? See on absoluutne unistuse täitumine!". See lause pisut lappab eesti keeles, aga point made.
Järgmine on "The judge" ehk kohtunik. Sinna saab kirjutada midagi, mis Sulle öeldi ja Goblin.tools murrab selle lausekese lahti. St mis tooniga seda öeldi, kas see oli kriitiline, positiivne või kurjustav?
Lause, mis ma sinna panin oli "palun tee see lõunaks ära". Kohtunik ütleb järgmist: "see on otsene ja enesekindel taotlus. Fraasis on kaudselt tunda kiireloomulisust, millele viitab konkreetse tähtaja – keskpäeva – mainimine. Toon on otsekohene, mis viitab soovile käsiloleva ülesande tõhusa ja õigeaegse lõpuleviimise järele. See annab kindlameelsuse ja ootuse seada prioriteediks nimetatud ülesande täitmine määratud tähtajaks." Ühesõnaga ei ole see lause kurjustav ega kriitiline, lihtsalt otsekohene ja viitab ülesande kiireloomulisusele. Vahi värki, ma arvasin, et ma sain just sõimata, aga polegi asi nii hull eksole.
Edasi on seal "estimator", mis annab sisestatud tegevusele ajalise hinnangu. Ka seal saab valida, kui spicyna Sa ennast parasjagu tunned ja läbiviimise aeg muutub vastavalt sellele.
Nüüd on abimees nimega "complier". Sinna väntad kirja kõik oma tunded ja probleemid ja muud hädad ning Goblin.tools teeb sellest braindumpist söödava tegevuste nimekirja. Valminud nimekirja saad tõsta esilehel olevasse checklisti. Siis saad need tegevused jälle vajadusel juppideks võtta ja kuidagimoodi mingist otsast minema hakata.
Ja viimane! Aga minuarust kõige parem asi üldse - "The chef". Siia saad ritta kirjutada kõik külmkapis olevad toiduained ja Goblin.tools annab sulle retsepti, mis kapis olevast süüa teha saab. Ma kohati vihkan söögi tegemist, aga asi mis ma vihkan veel rohkem, on välja mõtlemine, mida üleüldse süüa teha. Õnneks siia saab lisada mingi kompoti asju, mis olemas on ja vastu saab maitsva retsepti, kus on üksikasjalikult välja toodud, kuidas ja mida täpsemalt teha. Ka selle saad oma checklisti soovi korral visata.
Nonii, nüüd peaks olema kõik kõige vingemad funktsioonid välja toodud. Ma ise veel harjun selle kasutamisega, aga siiamaani väga meeldib. Goblin.tools leht nagu oskab ka kõige halvematel päevadel midagi tehtud saada puhtalt tänu funktsioonile, et ta teeb suure eesmärgi väiksemateks tegevusteks. Kui päeval jupp haaval mööda nimekirja minna ja teha natuke seda ja natuke toda, siis täitsa jõuab kuhugi omadega välja. Samuti on minu jaoks oluline olnud kohtuniku funktsioon, sest ma kipun igasugust öeldut kohe negatiivseks keerama ja siis istun pärast omaette ja mossitan, et küll ma ikka olen sitt inimene ja midagi ei oska. Tegelikult öeldi näiteks lihtsalt, et see dokument vajab veel täiendamist. Täiesti neutraalne lause, aga minu aju jaoks tähendab see kohe, et järelikult ma esimese korraga ei saanud hakkama ja täis mõttetu eit olen. Tegelikult ei ole üldse nii dramaatiline see olukord.
Ma loodan, et keegi leiab sellest Goblinist samamoodi abi ja tuge.
Kui keegi teab veel mingeid ägedaid ja kasulikke äppe või lehti neurospicydele, siis olen soovitustele avatud. Ma loodan, et nad arendavad Goblinit edasi ja varsti saab eesti keeles ka seda kasutada. Minu jaoks inglise keel probleem ei ole, aga paljude jaoks ilmselt on.
Lisan siia lõppu ka, et seda postitust ei sponsitud kuidagi, lihtsalt tahtsin jagada midagi ägedat ja kasulikku.
Neurospicies unite! Pange täiega edasi, normaalsus ongi igav.
Kommentaarid
Postita kommentaar